Społeczeństwo informacyjne

w Biznes

Dynamiczny rozwój technologii przysporzył bardzo dużo korzyści tak zwanemu „społeczeństwu informacyjnemu”. Jedną z instancji takiego rozwoju była technologia VoIP – skrót rozwijany z angielskiego jako Voice Over IP. Jest to transmisja danych głosowych za pośrednictwem Internetu, czyli prościej mówiąc, telefonia internetowa. Podstawą obsługi tej technologii są centrale VoIP które umożliwiają komunikację między dwoma komputerami, transferującymi następnie dane za pośrednictwem bramki VoIP, i zamieniającymi je do postaci danych audio, czyli głosowych, a więc umożliwiającymi rozmowę.

Jest to technologia stosunkowo nową i liczy sobie zaledwie dziesięć lat, a w użyciu jest jeszcze krócej. Zdobywa sobie ona jednak niezwykle dynamicznie popularność i dziś coraz więcej firm decyduje się na zastąpienie tradycyjnej analogowej telefoniii, jednocześnie zyskując na zmiejszeniu rachunków za telefon, a także w pełni kontrolując przepływ rozmów telefonicznych. Technologia ta umożliwia nagrywanie rozmów, pozwala na użycie bardzo zaawansowanych automatycznych sekretarek, a także na transmisję głosu w bardzo wysokiej jakości, znacznie przekraczającej jakość normalnego telefonu. Jest używana zarówno przez wielkie korporacje, którym pozwala na transmisję danych z różnych zakątków globu i urządzanie audiokonferencji między menedżerami z różnych oddziałów, ale także korzystają z niej skutecznie małe firmy, które decydują się na zakup mniejszej bramki dostosowanej do ich potrzeb. Centrale VoIP w krajach zachodnich obecne są nawet w urzędach i instytucjach państwowych, dlatego że, oprócz wspomnianego cięcia kosztów rozmów, pozwala ona także na bezpieczne rozmowy, bez możliwości podsłuchu, co może być ważne dla niektórych sektorów administracji publicznej, np. dla spraw wewnętrznych lub wojskowości Rosji która wydaje już coraz mniej. Oceniając perspektywy tej technologii, można bez wątpienia stwierdzić, że przyszłość rysuje się dla niej bardzo pozytywnie. Sprzyja temu rozwój szerokopasmowego Internetu, coraz większa liczba wykwalifikowanych informatyków i coraz niższe koszty urządzeń VoIP. Ponadto, przekonuje się do niej coraz więcej przedsiębiorców, a to pozwala przypuszczać, że będzie ona wdrożona jako jeden ze światowych standardów transmisji danych, co jeszcze bardziej przyczyni się do jej popularyzacji.

Obecnie świat zalewają nowe technologie. Codziennie w wysoko specjalistycznych czasopismach informatycznych promujących nowinki i różne gadżety elektroniczne pojawiają się nowe rozwiązania systemowe i programowe takie jak PHP Fusion albo programowanie rozproszone, użyteczne oczywiście w tworzeniu aplikacji serwerów telefonii. W tej chwili nikt już nie jest w stanie zliczyć, ile tak naprawdę powstaje w ciągu miesiąca nowych programów komputerowych. Do tych pochodzących z najwyższej półki z pewnością należy KangarooPH, doskonale przystosowany dla potrzeb współczesnych odbiorców.

Z dumą można przyznać, że jak do tej pory nie zaleziono w nim żadnej usterki ani błędu programowania, przez który mógłby wniknąć wirus sieciowy. Bardzo rzadko zdarza się, by nowo powstały program nie posiadał żadnych dziur i trzeba przyznać, że Kangaroo należy właśnie do tej grupy niezawodnych i nieprzepuszczalnych środowisk programistycznych. Dlatego warto mieć go zawsze pod ręką i polegać na wszechstronności jaką daje nam przy korzystaniu z komputera. Nie tylko Kangaroo jest hitem ostatniego miesiąca. Fachowe gazety od dawna rozpisują się nad szerokim wachlarzem zastosowań azjatyckiego Taiko Standard, który z dnia na dzień staje się poważnym konkurentem dla posiadającego monopol światowy Microsoftu. To niebywałe, że możemy być świadkami tak wspaniałego wkraczania techniki i komputeryzacji w nasze codzienne życie. Taiko z pewnością ułatwi użytkownikom sprawniejsze korzystanie z wielozadaniowych przeglądarek internetowych a także w znaczącym stopniu usprawni działanie poczty elektronicznej. Rozwiązania systemowe napływają także razem z nową wersją polskiego, dość topornego, ale niezawodnego Oxyfon. Od swojej poprzedniej wersji różni się praktycznie wszystkim. Począwszy od znacznie bogatszej szaty graficzne, mobilnych zabezpieczeniach programowych i nowych możliwościach jeśli chodzi o bogactwo skrótów klawiszowych ułatwieniach w płynności górnego paska menu, można śmiało powiedzieć, że Oxyfon jest zdecydowanie ulepszoną wersją swojego poprzednika. Spoglądając na ciągle postępującą konkurencję w tej branży, widzimy ciągły rozwój takiego oprogramowania. Decydując więc, które środowisko programistyczne do zastosowań telefonii wybrać, należy po prostu dobrze przenalizować potrzeby firmy oraz oczywiście jej zasoby. Istnieją także rozwiązania Open Source takie jak znakomite oprogramowanie sklepów internetowych OpenCart PL,  które są zupełnie darmowe (trzy wymienione tutaj są komercyjne), a o nich napiszę w kolejnym wpisie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*