dekoracje na tort

Gotowe dekoracje na tort – ze sklepu czy samemu?

w Biznes

dekoracje na tort

Łasuchy mają to do siebie, że zjedzą wszystko co jest zrobione z cukru i nie przejmują się ile co ma kalorii. Ale mówiąc o słodkościach przejdźmy do sedna naszego dzisiejszego artykułu z poradami i zerknijmy na najnowsze propozycje tortów. Są przepiękne, nieprawdaż? Te róże z cukru, kolorowe opłatki na wierzchu i kleksy z bitej śmietany wprost idealnie komponują się z uroczystościami, takimi jak urodziny czy imieniny. Nie przesadzajmy jednak z tymi zachwytami, gdyż zapewne czytacie ten artykuł aby dowiedzieć się co to jest dekoracja tortu oraz jak najlepiej ją stosować żeby wyszło dobrze i zachwyciło gości. Otóż sama dekoracja jest łatwa do wykonania czy zamówienia w cukierni i dzielimy ją na dwa rodzaje. Do najpopularniejszych należy dekoracja jadalna i są to wszystkie barwniki, płatki czekoladowe czy złote które kładziemy na kremie aby całość ładniej wyglądała. Do jadalnych dekoracji zaliczymy też różne cudeńka z opłatka, takie jak kolorowe stokrotki które można nabyć w każdym markecie na dziale spożywczym. Drugą kwestią zupełnie odrębną są dekoracje niejadalne, trwalsze i znacznie bardziej efektowne ale o tym później. Dekoracja tortu niejadalna wykonywana jest najczęściej z przyjaznego środowisku papieru, zupełnie nieszkodliwego. W jej skład wchodzą toppery, które wbijamy na sam wierzch tortu przy pomocy specjalnie zamontowanych patyczków.

Najpiękniejszym naszym zdaniem topperem jest kawałek wstążki unoszący się w powietrzu i rozciągnięty przez dwa lecące gołąbki. Kolejna równie popularna ozdoba to wstążki aksamitne lub jedwabne którymi możemy śmiało powiązać blaty ciasta aby wyglądało urzekająco. Najważniejszą ozdobą są jednak najprawdziwsze świeczki, bez których nie odbędą się żadne urodziny. Jak wybrać świeczki na tort? Nic łatwiejszego, wystarczy dobrać je zgodnie z motywem przewodnim uroczystości. Hitem tego roku są świeczki ze zwierzętami, idealnie nadające się na torty dla dzieci. Dla starszych osób proponujemy coś bardziej wyważonego, dostosowanego do wysublimowanego gusta ludzi inteligentnych. I tak najwłaściwszy będzie kolor przewodni złoty, w tym złoty topper, złote świeczki i złote talerzyki, prawda, że ładnie? Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się przy tym bawią, dobierając wspólnie akcesoria na urodziny. Dla mniej wymagających możemy pozwolić sobie na świeczki klasyczne ale za to wysokie, które idealnie prezentują się na torcie. Do najefektowniejszych błyskotek zaliczmy fontanny tortowe, tworzące niesamowite zjawisko wizualne i wytwarzające niepowtarzalny efekt. Najlepiej spróbować po kolei każdej dekoracji i przekonać się która będzie nam najbardziej pasować. Nie jest łatwą rzeczą zaaranżowanie takiego party, żeby jego echo pobrzmiewało wśród gości jeszcze na długo potem. Podpowiemy wam, że dekoracja tortu jest najprawdziwszym wyzwaniem również dla profesjonalnych cukierników robiących urodzinowe akcesoria.

Nie liczy się tylko smak, gdyż je się oczami i najpierw należy zachęcić wzrokowo, do tego co mamy na stole. Skuteczne będą w tym celu na przykład liście mięty którymi dekorujemy skraje talerzy, odrobina bukszpanu, czy maliny powtykane w biszkoptowe blaty. Pięknie prezentują się kwiaty w najróżniejszych bukietach, nie zawsze jednak jest miejsce przy stole aby postawić spory wazon. Ale od czego mamy wyobraźnię. Wystarczy zerwać kilka pąków, rozrzucić płatki na świeży obrus i gotowe, efekt murowany! Zachęcamy aby po przeczytaniu tego artykułu samemu rozpocząć swoje eksperymenty w dekorowaniu tortów. Kilka minut ćwiczeń i sami dojdziecie prędko do wprawy, kto wie czy nie drzemie w was mistrz cukiernictwa. Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie naszymi wyrobami. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie wasze komentarze odnośnie dekoracji tortu, ale nie gwarantujemy kiedy to nastąpi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*